سبک زندگی

سبک زندگی رنگی سالم

سبک زندگی شامل کل زندگی از قبیل حس آرامش , جهان بینی , مراقبه , ورزش و تغذیه خواهد شد که در صورت مبارزه بی جهت با کائنات و نداشتن علم کافی نسبت به زندگی شما دچار مشقتهایی خواهید کرد .

سبک زندگی سالم در یک جمله بدین معناست که همه چیز را سیاه و سفید نبینیم و دنیا را رنگی ببینیم چرا که بینش و جهان بینی ما نسبت به زندگی متضمن تنی سالم و روحی آزاد و عقلی سلیم خواهد شد .

سبک زندگی سالم

سبک زندگی سالم با رعایت ۲ اصل بهداشت روان و سلامت جسم محقق خواهد شد .

سبک زندگی سالم یعنی ترک عادتهای پر خطر و رفتن به سوی یک برنامه سالم پرهیجان , در سبک زندگی سالم شما هر لحظه آماده تغییر و تحول خواهید بود .

حتی سلطان انگیزه تونی رابینز با نام کامل آنتونی رابینز  در ابتدا در یک خانه محقر زندگی فقیرانه ای داشته که تنها با تغییر سبک زندگی توانسته به فرد افسانه ای مبدل شود .

سبک زندگی سلطان انگیزه

آنتونی رابینز آنطور که خود بیان می کند از سر تنبلی و بی انگیزگی ظرفهای غذای خود را هم در وان حمام می شسته و گذشته از گرفتاری‌های مالی، بر اثر پرخوری و بدخوراکی، بیش از یکصد و بیست کیلوگرم وزن داشت، و به علت چاقی، دچار تنبلی، بی‌حالی و خواب‌آلودگی شده‌بود.

آنتونی رابینز دلایل موفقیت خود را بدین شکل بیان  می کند :

  •  با شیوه‌های روانشناسی و کنترل فکر و ذهن
  • با تمرینات ورزشی مداوم
  • با تغذیه مناسب بدون استفاده از رژیم غذائی
  • با روش تمرین پرورش افکار مثبت
  • با مطالعه و انتخاب روش علمی سبک زندگی

یک تصمیم واقعی از این طریق مشخص می شود که اقدام عملی کرده باشید . اگر عملی وجود نداشته باشد  در واقع تصمیمی نگرفته اید .

برای سبک زندگی سالم به چه ابزارهایی نیاز داریم ؟

انگیزه پیش نیاز مهاجرت به سوی سبک زندگی سالم

انگیزه

در زندگی روزمره طوری انرژی و انگیزه داشته باشید که دیگران نیز به وجد آمده و سبب تغییر در زندگی خود و دیگران از طریق نیروی قدرتمند کائنات شوید .

تعیین هدف در زندگی

انگیزه بدون هدف در طولانی مدت قابل دوام نمی باشد و انگیزه ای که به هدفی خاص گره نخورد به زودی  بی اثر خواهد شد .

داشتن نظم در زندگی روز مره

نظم در زندگی باعث ایجاد آرامش روحی و کاهش استرس در زندگی ماشینی امروز خواهد شد آنتونی رابینز سلطان انگیزه درباره خود چنین می گوید که زمانیکه نظم در زندگی اش نهادینه شد دومینو موفقیتهای او یکی پس از دیگری از در اقبال بیرون آمدند .

ورزش منظم و تناسب اندام

بسیاری از کارشناسان در حوزه موفقیت یکی از دلایل موفقیت آنتونی رابینز را ورزش مداوم و کاهش وز ن می دانند که او را با داشتن قدی نزدیک به ۲ متر به شخصی خوش استایل بدل نمود . این استایل نهایتا منجر به تغییر استایل زندگی خود او در تمامی ابعاد شد .

من و شما نیز می توانیم زندگانی خود رابه صورت یکی ازاین افسانه ها در آوریم، به شرط اینکه شهامت داشته باشیم و بدانیم که قادریم اختیار اتفاقاتی را که در زندگیمان می افتد به دست گیریم. « آنتونی رابینز »

شاد زیستن

هورمون شادی آور

خندیدن و شاد زیستن در انسانی نمایان خواهد شد که از حیث سلامت روح و جسم به یک ثباتی پایدار رسیده باشد . و خود شادی نیز سبب نزدیک تر شدن فرد به یک سبک زندگی سالم خواهد شد .

هورمون شادی آور کدامند ؟

در بدن انسان چندین نوع هورمون شادی آور وجود دارد که هر یک در شرایط خاص خود در بدن انسان افزایش پیدا می کنند .

هورمونهای پاداش و شادی آور در زندگی :

  • دوپامین (Dopamine)
  • سروتونین (Serotonin)
  • اُکسی‌توسین (Oxytocin)
  • استروژن (Estrogen)
  • پروژسترون (Progesterone)

نتیجه گیری : برای داشتن سبک زندگی خوب و رضایتمندی از آن باید تمامی عوامل روحی و جسمی تاثیر گذار برآنرا مد نظر داشت و از این نکته نباید به سادگی گذشت که در زندگی از تغذیه مناسب تا هورمونهای شادی آور همگی دست به دست هم می دهند تا آنچه تصور ما از یک سبک زندگی شاد و از طیف های رنگی مختلف می باشند جلوه پیدا کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا