روانشناسی

خصوصیات ظاهری، اخلاقی و رفتاری افراد جذاب

خصوصیات ظاهری، اخلاقی و رفتاری افراد جذاب آیا منجر به پیشرفت شغلی می شود ؟. جواب این سوال بدون تردید مثبت است، در ادامه مقاله بررسی خصوصیت شخصیتهای جذاب، به حقایقی درباره ارتباط مبان جذابیت و موفقیت خواهیم پرداخت .

ویژگی افراد جذاب

افراد جذاب دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که آنها را از دیگران متمایز می کند . البته هر فردی می تواند دارای آهن رباهای شخصیتی خاصی باشد، که موجب ترقی شغلی و اجتماعی شود .

اما در مقاله خصوصیت افراد جذاب ما به تعریفی جامع و کامل در سطح جهانی می پردازیم و بر اساس یافته های جهانی تجزیه تحلیل خواهیم کرد، به طور مثال یکی از ویژگی های مطرح شده ظاهر افراد میباشد که میزان درستی این مدعا را بررسی خواهیم نمود . و آیا اینکه جذابیت ظاهری به تنهایی موثر میباشد یا فاکتورهای نامرئی دیگری نیز در کار هستند، با ما همراه باشید .

ویژگی ها و خصوصیات افراد جذاب عبارتند از :

 • تناسب و تقارن ( تناسب اندازه میان اجزاء مختلف بدن انسان )
 • پوست صاف و درخشان و با موهای باطراوت ( به خصوص برای زنان با اهمیت میباشد )
 • میزان قد در هماهنگی باشد ( مردان معمولا علاقه دارند قد زنان در تناسب با قد خودشان باشد و این یعنی کمی کوتاهتر، پس این فاکتور متغیر دارای استثناهایی نیز می باشد )
 • فرم جذاب مردانه نشان دهنده اشکال سخت، زاویه دار و هندسی است
 • یک مرد قد بلندتر، اندام قوی‌تری را می تواند در ذهن یک خانم به تصویر بکشد
 • جدیت و چهره ای گشاده و خندان در یک تعادلی از یکدیگر در چهره و رفتار افراد جذاب ظاهر می شوند .
 • افراد جذاب دارای توانائی و استعدادهای خاصی هستند .

باید در نظر داشت که با وجود اینکه ظاهر بسیار مهم است، اما مردم ( چه زن و چه مرد ) بیشتر تمایل دارند با افرادی دوست شوند و یا زندگی کنند که با هدف و برنامه و دارای شخصیتی قابل اعتماد باشند .

شرایط فیزیکی مردان جذاب

فرم جذاب مردانه نشان دهنده اشکال سخت، زاویه دار و هندسی بیشتر است تا منحنی های گرد نرم مانند فرم زنانه. همین تقارن چهره با ویژگی های مردانه تر، یک مرد جذاب را در ذهن دیگران مشخص می کند. پیشانی بلند، ابروی قوی و فک محکم و قدرتمند نشان دهنده چهره مردانه است. که بی شک مورد استقبال زنان نیز قرار خواهد گرفت .

شرایط فیزیکی زنان جذاب

قانون طلایی تناسب اندام این است که سینه هشت اینچ بزرگتر از کمر و باسن ده اینچ بزرگتر از کمر است. نیم تنه کامل با کمری باریک، هیکلی زنانه را ارائه می دهد که همسری که به دنبال مادر فرزندانش می گردد، جذاب خواهد بود.

قد نقش کمتری در جذابیت کلی زنان دارد. زنان با اندام ظریف تر و با قد کمتر از متوسط به اندازه همتایان بلند قد خود مورد توجه هستند. مردان بیشتر ترجیح می‌دهند که یک زن کوتاه‌تر از خود را به عنوان دوست و شریک زندگی در کنار خود داشته باشند، اما باید در نظر گرفت که مانند همه چیز، استثناهایی از این قاعده وجود دارد.

افراد جذاب باید خوب و قابل اعتماد باشند

آیا افراد جذاب باید خوب و قابل اعتماد باشند ؟ جواب بدون تعلل بله است . جذابیت ظاهری یکی از خصوصیات اولیه برای ارتباط گیری میباشد اما برای تداوم رابطه با دیگران باید به ابزار و سلاح مهم خوب و مهربان بودن نیز مجهز شد .

دکتر آلوین اف پوسانت، استاد روانپزشکی هاروارد، می‌گوید: «مردم فکر می‌کنند کسانی که ظاهر جذابی دارند، قابل اعتمادتر یا صادق‌تر از افرادی هستند که جذاب نیستند.» لیست کاملی از ویژگی هایی مانند باهوش، شاد، اجتماعی، تهاجمی، سالم و سرگرم کننده به افراد جذاب اختصاص داده شده است. افراد کمتر از حد متوسط به عنوان افراد کمتر باهوش، ناراضی، گوشه گیر و حتی ناسالم در نظر گرفته می شوند. این ایده ذاتی زیبایی و خوب در مقابل زشت و بد ممکن است دلیلی برای این باشد که چرا افراد جذاب درآمد بیشتری دارند و کمک بیشتری دریافت می کنند.

در ادامه بخوانید تا دریابید که برای جذب عشق و دوست داشتن دیگران باید روی کدام ویژگی های شخصیتی کار کنید

تاثیر اعتماد به نفس در جذابیت افراد

اگر چنانچه تمام فاکتورهای ظاهری برای جذابیت را دارید و همچنان احساس می کنید که محبوب نیستید . شاید این مورد ناشی عدم اعتماد به نفس در شما باشد . این ویژگی در کنار داشتن عزت نفس می تواند یک شرایط ایده آل را برای شما چه در کار و چه در پیدا کردن شریک زندگی مهیا کند .

در حقیقت داشتن اعتماد به نفس شخصیت شمارا در نظردیگران قابل اعتماد تر خواهد کرد . مایکل مک‌نولتی، مربی ارشد و درمانگر گوتمن از مرکز روابط شیکاگو، می‌گوید: چه آن‌ها بدانند چه ندانند، اعتماد یک ویژگی اصلی است که افراد در شریک زندگی خود به دنبال آن هستند.

در واقع، تحقیقات به ما می‌گوید که مردم تنها زمانی تمایل دارند که از روابط عاشقانه به سمت روابط صمیمانه بلند مدت حرکت کنند که احساس کنند می‌توانند به شریک بالقوه اعتماد کنند.

مواردی که باعث می شوند تا شما در حین جذابیت بتوانید قابل اعتماد تر به نظر برسید عبارتند از :

 • افراد قابل اعتماد، دارای ثبات شخصیتی هستند
 • از اصول وقواعد خاصی پیروی می کنند
 • با دیگران همدلی می کنند
 • با عزت نفس و مهربان هستند
 • توانایی های خاصی دارند ( که به خصوص در مواجهه با مشکلات به کمک آنها می آید )
 • فروتن هستند ( هیچ جایگاه مالی و اجتماعی آنهارا از اصالتشان دور نمی کند )
 • در دسترس هستند ( این فاکتور نقطه قوت این اشخاص محسوب می شود )

پس تا اینجا به نتیجه ای رسیدیم که افراد جذاب بدون ایجاد اعتماد میان خود و دیگران، همچنین بدون داشتن توانایی های خاص در زمینه کاری و رفتاری نمی توانند به موفقیتهای شغلی و در راستای آن مالی دست پیدا کنند .

افراد جذاب دارای خصوصیات دیگری نیز هستند مانند عزت نفس که به طور کل با مقوله اعتماد به نفس کمی متفاوت است . هر چند که در نهایت در ارتباط تنگاتنگ بایکدیگر میباشند .

ارتباط میان عزت نفس و جذابیت

ارتباط میان عزت نفس و جذابیت کاملا مستقیم میباشد . عزت نفسیعنی محبویت و داشتن احترام به لحاظ شخصیتی در میان افراد و گروههای سنی و فکری مختلف که البته برای کسب این فاکتور شمار قطعا نیاز به داشتن میزان قابل قبولی از اعتماد به نفس خواهید بود .

شاید به اندازه کافی معیارهای اخلاقی افراد جذاب ارزیابی کرده ایم . حالا بیائید دوباره کمی موارد ظاهری جذابیت از جمله لبخند و خندیدن را مورد ارزیابی قرار دهیم.

لبخند آهن ربای شخصیتی برای جذاب شدن

لبخند یک آهن ربای قوی شخصیتی می باشد که بسیاری از افراد را به شما جذب خواهد کرد . خندیدن در زمان مناسب شمارا به عنوان فردی با روحیه و البته با ثبات به دیگران معرفی خواهد کرد .

البته کار به اینجا ختم نمی شود، در هنگام قهقه زدن از ته دل هورمون دوپامین در مغز تولید می شود که در نهایت باعث بهبود خلق و خوی شما و همچنین فعالیت دقیق تر تکانه های عصبی و تقویت سیستم عصبی مرکزی در بدن و مغز خواهد شد . این از آن جهت مهم است که بسیاری از فعالیتهای بدن وابسته به انواع هورمون ها مانند هورمون پاداش و شادی آور دوپامین می باشد .

کلام پایانی

خصوصیات افراد جذاب تنها در انحصار داشتن ظاهری زیبا نیست . اگر چه ظاهر زیبا در قدم اول یک پوئن مثبت برای افرادی است که میخواهند سریعتر به چشم بیایند . اما در نهایت فاکتور مهم قابل اعتماد بودن تعیین کننده موفقیت شما در کار، زندگی اجتماعی و یک زندگی خوب خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا