روانشناسی

چشم سوم یا آجنا از تخیل تا واقعیت

چشم سوم یا آجنا چیست؟

شما قادر به ارتباط برقرار کردن با دنیای ماوراء هستید. شاید تعجب کنید ولی شما صاحب سه چشم می باشید. چشم سوم چیزی فراتر از دو چشم ظاهری  برای شما فراهم می کند.

چشم سوم به وجود یک چشم نمادی در پیشانی اشاره می کند که به انسان کمک می کند تا حقایق را ببیند و مفاهیمی را درک کند که دو چشم ظاهری ازدیدن آنها عاجزند. بارها و بارها در واقعیت و در بین نقل قول های داستانی از فردی یا افرادی شنیدیم که واقعیات پنهان را درک می کردند و گاه ما آنها را باور نمی کردیم.

دانشمندان معتقدند که چشم سوم وجود دارد و برای هر فردی امکان فعال شدن دارد. فعال شدن آن بستگی به تمرینات ویژه ای دارد که در این مطلب و در ادامه به آناها اشاره می کنیم

اگر طالب هیجان هستید و اگر می خواهید جهان را از منظر چشم سوم نگاه کنید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

آجنا نام دیگر چشم سوم می باشد که در برخی مواقع از آن با نام های تیسرتیل، معرفت دل و چشم بصیرت نیز یاد می کنند. چشم سوم باعث می شود فرد با قلمرو های دیگر و فضای آگاهی بیشتری در ارتباط باشد.

دانشمندان مکان چشم سوم را بین دو ابرو می دانند و اندازه آن را شبیه به یک لوبیا درنظر می گیرند.

پیش گویی با چشم سوم در ارتباط است و افرادی که از چشم سوم خود برای دیدن پدیده های ماوراء استفاده می کنند را پیشگو می نامند.  در مکتب هندئیسم مکان چشم سوم را وسط پیشانی و کمی بالاتر از اتصال دو ابرو می دانند.

چشم سوم از نظر علمی

دانشمندان پایه بیولوژیکی چشم سوم را نتوانسته اند به صورت کامل مشخص نمایند. برای روشن ساختن موضوع چشم از مطالعاتی با استفاده MRI  استفاده کرده اند. با استفاده از ام آر ای هسته ژنیکولیت جانبی و ناحیهV1 مغز که مربوط به قشر بینایی است را مطالعه کردند و دریافتند که احتمالا این نواحی در چشم سوم فعال می شود. برخی ازدانشمندان غده صنوبری یا پینه آل که در زیر نیمکره های مخ قرار دارد را چشم سوم یا آجنا می نامند.

راستی. با خودتان فکر کرده اید که اگر چشم سوم شما فعال شد چه تاثیری بر زندگی تان دارد؟ رفتن به ماوراء چه هیجانی دارد؟

علائم چشم سوم

می خواهید بدانید چشم سوم برای شما فعال است یا خیر. علائم زیر را در خود بررسی کنید

 • داشتن احساس متفاوت نسبت به قبل
 • حساسیت زیاد به نور
 • سردرد های شدید به ویژه در ناحیه پیشانی
 • افزایش قدرت روحی
 • حس فشار زیاد در بین دو ابرو
 • توانایی خواندن ذهن افراد

چشم سوم و متافیزیک

پل ارتباط بین فیزیک و متافیزیک، ظاهر و باطن، جسم و روح، خودآگاه و ناخودآگاه را می توان چشم سوم دانست. از نظر علم فیزیک جسم ما محدود به یک زمان و مکان می باشد. یعنی در نظر بگیرید شخص الف نمی تواند همزمان در مکان یک و دو باشد و فیزیک می گوید شخص الف یا در مکان یک است یا در مکان دو. از نظر زمانی نیز یک شخص نمی تواند همزمان در دو زمان حال و آینده باشد. این محدودیت ها برای علم متافیزیک وجود ندارد. انسان می تواند از طریق چشم سوم به ماوراء سفر کند و حقایقی را ببیند که با چشم ظاهر هرگز نمی تواند آنها را درک کند. با آجنا یا چشم سوم می توان به مکان و زمان فراتر از عالم فیزیکی سفرکرد.

چشم سوم و تله پاتی

تله پاتی یا دورآگاهی پدیده ای است روانی که در آن بین ذهن ها ارتباط برقرار می شود. این ارتباط می تواند شامل افکار، ایده، احساسات و حتی تصاویر ذهنی باشد. تله پاتی را به عنوان یک استعداد انسانی در نظر می گیرند.

در جوامع قبیله ای استرالیا تله پاتی به عنوان یک استعداد در افراد پذیرفته شده بود که بعضی از جوامع بر این باور بودند که تله پاتی یک استعداد خاص می باشد که فقط مختص برخی از افراد می باشد.

اعتقاد بر این است که تله پاتی بوسیله چشم سوم انجام می گیرد. مثال های بارز تله پاتی در زندگی روزمره به ارتباط عاشقانه بین دونفر بر می گردد زمانی که از طریق ذهن با هم ارتباط برقرار می کنند. در توجیح این پدیده می توان گفت که عشق و دوست داشتن، امواج مغزی را با هم هماهنگ می کند. مورد دیگر ارتباط ذهنی و عاطفی مادر با فرزند خود می باشد هنگامی که فرزند او در خطر باشد به صورت ناخودآگاه مادر از موضوع باخبر است.

چشم سوم پلی برای ارتباط با موجودات دیگر

چشم سوم راه ارتباطی ما با دیگر موجودات است. این جهان فقط مختص انسان نیست و این جهان محدود به کره زمین نیست. آجنا راه ارتباط با دیگر موجودات و گیاهان می باشد. ارتباط با موجودات ماورائی از دیگر جنبه های چشم سوم می باشد.

اسناد دینی و علمی تا حدودی می توانند ثابت کنند که در دیگر بخش های این جهان، موجوداتی هست و موجوداتی زندگی می کنند. بخش اعظمی از این موجودات، موجودات ماورائی هستند که با راههای طبیعی نمی توان با آنها ارتباط برقرار کرد. چشم سوم راه ارتباطی با این موجودات می باشد.

فعال کردن چشم سوم

برای فعال کردن چشم سوم تمرین های متعددی ارائه کرده اند که البته باز کردن چشم سوم درهر فرد بسنگی به زمینه ذهنی آن فرد دارد.در زیر به برخی از راه های باز کردن آجنا اشاره می کنیم:

 • شست و شوی حفرات و سینوس های بینی بر طبق اصول خاص
 • تنفس سایشی زیر نظر اساتید این حرفه
 • ماساژدادن و ضربه زدن به پیشانی
 • حرکت کره چشم به تمامی جوانب
 • بالا کشیدن پلک ها، ابروها و پوست به صورت فیزیکی و ذهنی
 • تجسم یک نقطه بر پیشانی و تبدیل آن به یک دایره ی کوچک

فواید چشم سوم

حس هیجان انگیزی که شما قادر خواهید بود با همه کس و همه چیز در ارتباط باشید از اولین مزایای چشم سوم می باشد. شما با چشم سوم تله پاتی می کنید. چشم سوم شما را به نیروهای طبیعت پیوند می زند و با نیروهای طبیعت همگام می شوید. همه اجسام اطراف از نظر شما دارای انرژی هستند و جسم بی جان وجود ندارد. حواس دیگر با باز شدن چشم سوم چندین برابر قدرتمند تر می شوند و زندگی شما وارد مرحله جدید و هیجان انگیز می شود. سطح ادراک شما از حالت عادی بالا می رود

راستی. با خودتان فکر کرده اید که اگر چشم سوم شما فعال شد چه تاثیری بر زندگی تان دارد؟ رفتن به ماوراء چه هیجانی دارد؟

عواقب چشم سوم

چشم سوم اگر چه هیجان انگیز می باشد اما ممکن است برای عده ای عواقب ناگوار داشته باشد. حساس شدن به نور یکی از عواقب ناگوار چشم سوم است که فرد نسبت به نور حساس می شود و با دیدن نور اذیت می شود. شنیدن صداهای بلند از دیگر عواقب چشم سوم می باشد.

صداهایی که افراد معمولی قادر به شنیدن آنها نیستند و شما بوسیله چشم سوم آنها را می شنوید. ضعف بدنی در ارتباط با برخی از افراد از دیگر معایب چشم سوم است. سر درد های شدی و احساس فشار در ناحیه بین دو ابرو ممکن است برای فرد آزار دهنده و گاها غیر تحمل باشد.

1 دیدگاه

 1. من فقط یکی از این علایم رو دارم بین دو ابروم فشار شدیدی وجود داره حس میکنم با اون دارم میتونم ببینم کلا حس میکنم یه چشمع ولی بعضی اوقات اذیتم میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا