خوراکی هامیوه ها

خواص کدو سبز خام و پخته

کدو سبز شامل انواع ویتامین ها ، مواد معدنی و ترکیبات مفید گیاهی است. این ماده غذائی که از نظر گیاه شناسی میوه در نظر گرفته می شود ; منبع غنی از ویتامین A می باشد . در ادامه خواص کدو سبز خام و پخته را بیشتر بررسی خواهیم کرد .

کدو سبز منبع غنی از آنتی اکسیدان های مختلف می باشد که از جمله خواص مهم این منبع غذائی محسوب می شود . کاروتنوئیدها مانند لوتئین ، زاگزانتین و بتاکاروتن به ویژه در کدو سبز بسیار فراوان هستند .

خاصیت آنتی اکسیدانی کدو سبز

آنتی اکسیدان ها ترکیبات گیاهی مفیدی هستند که به محافظت از بدن در برابر آسیب رادیکال های آزاد کمک می کنند. کدو سبز دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و از این جهت یکی از خوراکی های پیشنهادی می باشد .

فواید ویتامین A برای بدن انسان

همانطور که گفته شد کدو سبز سرشار از ویتامین A می باشد . این ویتامین دارای فوایدی برای بدن است که شامل حفظ سلامت بینایی ، اطمینان از عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن و اندام ها و کمک به رشد و تکامل مناسب نوزادان در رحم می شود .

فواید کدوسبز برای بدن

خواص آنتی اکسیدانی به همراه داشتن میزان مناسبی از ویتامین A در کدو سبز موجود می باشد . البته اگر کدو سبز پخته مصرف کنید ویتامین C موجود در آن کاهش پیدا کرده و یا حتی از بین می رود .

اگر به دنبال یک سبزی سرشار از ویتامین C هستید ، کلم بروکلی یک گزینه پیشنهادی خوب برای تامین روزانه این ویتامین حیاتی است که به شکل خام آن هم قابل استفاده می باشد .

فواید کدو سبز برای بدن انسان عبارتست از :

  • منبع غنی از مواد مغذی برای بدن
  • به هضم سالم غذا کمک می کند
  • ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد
  • ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد
  • بینایی شما را تقویت می کند
  • ممکن است به کاهش وزن کمک کند
  • سهولت استفاده در انواع رژیم غذائی

کدو سبز غنی از آنتی اکسیدان های لوتئین و زاگزانتین و همچنین ویتامین K و منیزیم است که همگی می توانند به تقویت استخوان ها کمک کنند .

ویتامین ها ، مواد معدنی و ترکیبات مفید گیاهی در کدو سبز

کدو سبز حاوی مفادیر مناسبی از ویتامین A می باشد . همچنین حاوی مقادیر کمی آهن ، کلسیم ، روی و چندین ویتامین B دیگر است.

مصرف خوراکی توصیه شده (RDI) ، که گاهی اوقات به عنوان مصرف روزانه توصیه می شود ، متوسط میزان مصرف روزانه یک ماده مغذی خاص است که احتمالاً نیازهای مغذی 98-97٪ افراد سالم را در یک مرحله زندگی خاص یا یک گروه جنسیتی برآورده می کند.

کالری17
پروتئین1 گرم
چربیکمتر از 1 گرم
کربوهیدرات3 گرم
شکر1 گرم
فیبر1گرم
ویتامین A40٪ میزان مصرف روزانه مرجع (RDI)
منگنز16% از RDI
ویتامین C14% از RDI
پتاسیم13% از RDI
منیزیم10% از RDI
ویتامین K9% از RDI
فولات8% از RDI
مس8% از RDI
فسفر7% از RDI
ویتامین B67% از RDI
تیامین5% از RDI
جدول ویتامین ها ، مواد معدنی و ترکیبات مفید گیاهی در کدو سبز

کدو سبز ممکن است برای سلامت استخوان ، تیروئید و پروستات مفید باشد. همچنین ممکن است خاصیت ضد سرطانی داشته باشد. با این حال ، قبل از نتیجه گیری قوی ، نیاز به تحقیقات بیشتری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا