پوست و مو و زیباییخوراکی هامیوه ها

هندوانه میوه ای آبرسان با خواص فراوان

هندوانه میوه ای که 92% آن را آب تشکیل می دهد و یک آبرسان خوب برای بدن می باشد .این میوه سرشار از ویتامین C ، ویتامین A و بسیاری از ترکیبات گیاهی سالم است.

هندوانه میوه ای حاوی چند آنتی اکسیدان

هندوانه یکی از منابع غنی از انواع آنتی اکسیدانها برای بدن انسان می باشد . که در تقویت سیستم ایمنی بدن ، جلوگیری از سرطان و به تاخیر انداختن پیری نقش مهمی را دارند .

انواع آنتی اکسیدان موجود در هندوانه عبارتند از :

  • ویتامین C
  • کاروتنوئیدها
  • لیکوپن
  • کوکوربیتاسین E

هندوانه همچنین دارای مقدار زیادی کاروتنوئید از جمله بتاکاروتن و لیکوپن است. به علاوه ، دارای سیترولین ، یک اسید آمینه مهم است.

برخی از ترکیبات موجود در هندوانه ، از جمله کوکوربیتاسین E و لیکوپن در جلوگیری از سرطان مورد بررسی قرار گرفته است اگر چه نتایج تحقیقات ممکن است کمی متفاوت بوده باشد .


یک فنجان (154 گرم) هندوانه دارای بسیاری از مواد مغذی دیگر است ، از جمله این ویتامین ها و مواد معدنی:

مصرف خوراکی توصیه شده (RDI) ، که گاهی اوقات به عنوان مصرف روزانه توصیه می شود ، متوسط میزان مصرف روزانه یک ماده مغذی خاص است که احتمالاً نیازهای مغذی 98-97٪ افراد سالم را در یک مرحله زندگی خاص یا یک گروه جنسیتی برآورده می کند.

ویتامین C21% میزان مصرف روزانه مرجع (RDI)
ویتامین A18٪ از RDI
ویتامین B1 ، B5 و B63٪ از RDI
پتاسیم5٪ از RDI
منیزیم4٪ از RDI
ویتامین ها و مواد معدنی موجود در یک فنجان (154 گرم) هندوانه

خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی

هندوانه ممکن است التهاب و استرس اکسیداتیو را کاهش دهد . لیکوپن و ویتامین C آنتی اکسیدان های ضد التهابی هستند که در هندوانه یافت می شوند. التهاب با بسیاری از بیماری های مزمن مرتبط است.

خواص آب هندوانه برای بدن

نوشیدن آب هندوانه یک روش مهم برای هیدراته نگه داشتن بدن است . هندوانه دارای مقدار زیادی آب و مقدار کمی فیبر می باشد که هردو برای سلامت دستگاه گوارش مهم هستند . فیبر می تواند در شکل گیری مناسب مدفوع و آب در حرکت موثر در دستگاه گوارش کمک کند .

فواید هندوانه برای پوست و مو

هندوانه میوه ای مفید جهت تقویت پوست و مو همچنین مفید برای سلامت چشم

هندوانه دارای چندین ماده مغذی مفید برای مو و پوست شما می باشد . برخی از آنها به لطافت پوست کمک می کنند در حالی که برخی دیگر از آفتاب سوختگی محافظت می کنند که عبارتند از :

  • ویتامین C
  • ویتامین A
  • لیکوپن و بتا کاروتن

ویتامین C : این ویتامین به بدن کمک می کند تا پروتئینی مهم و فراوان در ساختار بدن انسان به نام کلاژن را تولید کند . کلاژن پوست را نرم و موهای شما را قوی نگه می دارد .

ویتامین A : ویتامینی مهم برای ایجاد و ترمیم سلولهای پوستی که برای سلامت پوست حیاتی می باشد . بدون ویتامین A کافی ، پوست شما خشک و پوسته پوسته می شود.

لیکوپن و بتا کاروتن : این دو آنتی اکسیدان موجود در هندوانه نیز ممکن است به محافظت از پوست شما در برابر آفتاب سوختگی کمک کنند .

لیکوپن در چندین قسمت چشم یافت می شود که به محافظت در برابر آسیب اکسیداتیو و التهاب کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا